Evidenční číslo: 22056CZK
Adresa: Na Veselce, Úpice, Trutnov
Cena: 5 550 000Kč
Poznámka k ceně: Cena včetně právních služeb a provize RK.
5 550 000Kč

Nemovitosti

Popis nemovitosti

Exkluzivně ke koupi nabízíme samostatně stojící rodinnou vilu, projektovanou Ing. arch. Otto Švestkou. Nemovitost se nachází v obci Úpice, okr. Trutnov.

Vila byla projektována těsně před 2. sv. válkou, výstavba byla realizována během ní, ke kolaudaci došlo v roce 1949. Vzhledem k těmto okolnostem byl do stavby zakomponován protiletecký kryt, který je dodnes zachován.

Samotná stavba je prostorově velkorysá vila s nadstandardní výměrou, s jedním podz. podlažím, dvěma nadz. podlažími, podkrovím, půdou a garáží, s celkovou užitnou plochou o výměře 625 m2.

V 1. NP (přízemí) se nachází vstupní chodba, honosná hala s krbem a nádherným arkýřovým oknem, dále 3 pokoje, kuchyně, sklad, spíž, wc, šatna a velká zimní zahrada. Výměra činí 164,36 m2.

Ve 2. NP se nacházejí celkem 4 pokoje, kuchyně, 2x koupelna s toaletou a terasa. Výměra činí 152,85 m2. V podkroví jsou umístěny 2 pokoje a šatna (výměra 40,75 m2), a velké půdní prostory (výměra 85,49 m2). Suterénní prostory jsou vystavěny pod celým půdorysem budovy. Jsou zde umístěny sklepy, kotelna, uhelny, prádelna a kryt s vlastním vchodem. Dále je zde byt dispozice 1+1 s vlastním vchodem. Výměra suterénu je 156,20 m2. Na dům navazuje garáž s výměrou 25,30 m2, s původními, do stran otevíranými vraty s pojezdy.

Na vile zůstalo zachováno množství původních prvků a částí vybavení, jako jsou dřevěná obložení, keramické obklady a dlažby, dřevěné vlýsky, parkety, válcová empírová a kachlová kamna, arkýřová a kulatá okna, shoz na prádlo, sanitární zařízení ad.

Objekt je ve stavu vhodném k rekonstrukci. Základní stav. prvky jako krov, nosné zdivo, stropní konstrukce ad. jsou v pořádku, bez nutnosti zásahu.

Vytápění domu zajišťuje kotel na tuhá paliva s rozvodem do radiátorů. Zároveň je provedena přípojka na rozvod zemního plynu s možností instalace plyn. kotle. Ohřev TUV bojlerem. Objekt je napojen na vodovod, odpadní vody svedeny do kanalizace. PENB G.

Pozemek je rovinatý, o výměře 1435 m2, je oplocen, v přední části s branou. Díky vzrostlé vegetaci je pozemek a dům oddělen od okolní zástavby.

Nabízená vila je vzhledem ke své dispozici a stavebnímu řešení vhodná pro několik variant využití:
A. Komerční využití přízemních a suterénních prostor reprezentativní sídlo společnosti, ordinace lékařských specialistů, advokátní kancelář ad. Tomuto využití svědčí dostatek kanceláří (ordinací), sociální a technické zázemí, samostatné vchody, a bezproblémové parkování u vily. Prostory v patře a podkroví lze zároveň využít k zajištění bytové potřeby vlastníka.
B. Vila pro vícegenerační rodinné bydlení ideální pro náročnou klientelu žádající nadstandardní obytný prostor, netradiční řešení bydlení a vybavení, a zároveň ducha budovy s nádechem historie.
C. Vybudování až 3 samost. bytových jednotek (max. dle ÚP Města Úpice) pro další osobní využití majitele, či komerční využití (pronájem, příp. prodej).

Základní info

Umístění: Centrum obce
Konstrukce: Cihlová
Adresa: Na Veselce, Úpice, Trutnov
Cena obsahuje s provizí RK, cena k jednání

Plochy

Plocha zastavená: 263m2
Plocha sklepa: 156m2
Plocha terasy: 27m2

Počty místností, umístění

Počet NP: 3
Počet PP: 1
Typ objektu: patrový

Energetická náročnost budovy/bytu

Třída en. náročnosti: G - Mimořádně nehospodárná

Vybavení objektu

Terasa, Garáž, Sklep

Dopravní dostupnost

Autobus, Silnice

Máte otázku?

Kde inzerujeme?